Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hierodula membranacea

Pořídila jsem si párek těchto kudlanek ve velikosti L3. Teď už jsou oba konečně dospělí, tak se pokouším je spářit, ale zatím bezúspěšně. Samec má ze samice strach, když ji uvidí, zaujme buď výhružný postoj nebo rovnou uletí.

5. října - Po několika neúspěšných pokusech o spáření jsem se rozhodla, že samečka ponechám jeho osudu a dám ho k samičce do terárka. Spolu s ním jsem tam vysypala i několik much a oba se dali hned do baštění. Pak už jsem musela na vlak a hurá do Brna. Za pár hodin mi přišla z domova zpráva, že se kudlanky páří. No nenaštvalo by vás to trochu? Člověk se snaží co mu síli stačí, aby párečku připravil romantickou atmosféru na kytce na stole a nic. A když pošlu samečka na popravu, tak se rozhodnou, že je čas na lásku :-) Možná při tom nechtěli být foceni, tak to se jim povedlo. Teď budu čekat na ootéku a jestli se něco vylíhne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

20. října - Asi 5 dnů po spáření samička vytvořila ootéku. Podle informací, které jsem našla na internetu je to docela brzo, tak se domnívám, že bude ootéka jaksi jalová a že by ji samička udělala i bez spáření. Jelikož jich prý vyrábí více, budu doufat, že se alespoň z jedné něco vylíhne. Podle doporučení jsem ootéku přilepila lepenkou k víčku krabičky a udržuji vysokou vlhkost. Až bude čas na líhnutí, přemístím víčko do větší lahve od okurek. Tady je foto.

 

Obrazek

Po 14 dnech mi samička nakladla druhou ootéku.

Po dvou měsících se pořád nic nelíhlo a po třech měsících mi došla trpělivost a ootéku jsem rozpůlila. Některá vajíčka byla zelená plísní, jiná tuhá oranžová. Zvenku nic vidět nebylo. Stejbě dopadla i druhá ootéka.

Hold zůstanu u strašilek, ty mi jdou jedna báseň :-)

 

 

Pěkná fotogalerie - http://kudlanky.webnode.cz/

http://www.strasidelny-hmyz.net/